Pierwsza w Polsce gra o Powstaniu Styczniowym „Rok 1863″

Powstanie Styczniowe, którego okrągłą 150 rocznicę obchodzimy w tym roku, miało niebagatelne znaczenie dla dziejów Polski. Nie tylko zmieniło sytuację polityczną Polaków w zaborze rosyjskim, ale wywarło niezatarty wpływ na mentalność wielu pokoleń. Aby zrozumieć naszych przodków, musimy poznać ich losy. Czy jednak wiedza historyczna musi być przekazana w sposób nużący i nieciekawy?

Rok 1863 to pierwsza w Polsce gra dotycząca Powstania Styczniowego. Dzięki niej wcielisz się w rolę powstańca i staniesz do walki o niepodległość i chwałę, biorąc udział w wielu kampaniach roku 1863. Poznasz słynnych dowódców, kluczowe bitwy i poczujesz klimat tego niezwykłego wydarzenia. Karty ozdobione są oryginalnymi obrazami i grafikami, a charakteru dodają im cytaty z epoki.

Wciel się w rolę dowódcy Żuawów Śmierci i okryj się chwałą na polach Grochowisk i Żyrzyna!

Premiera: kwiecień 2013

Rok 1863 to znakomita zabawa dla 2 do 4 osób, która usatysfakcjonować może najbardziej wybrednych graczy. Mimo iż posiada bardzo proste zasady, zmusza jednak zawodników do ciągłego myślenia. Trzeba umieć wybrać sposób gry, który w zależności od sytuacji przyniesie nam najwięcej korzyści. W rozgrywce bardzo ważnym elementem będzie kooperacja między graczami. Tak jak było 150 lat temu, tak i w grze nieczęsto jedna jedyna partia będzie w stanie pokonać całą armię Moskali. Nierzadko by bitwę zwyciężyć potrzebna będzie mniejsza lub większa pomoc wszystkich graczy. Czasem będzie warto starać się grać jednak bardziej na własną rękę, a momentami nawet przeszkadzać sobie nawzajem. W powstaniu jak w życiu – nie wszystko było idealne i spory między partiami i ich dowódcami też się zdarzały. Sama gra jest niezwykle dynamiczna, a fakt, iż zasady są bardzo proste sprawia, że szybko można zasiąść do gry, która przy okazji, niemal mimochodem, może nas wiele nauczyć o Powstaniu Styczniowym.

W pudełku znajduje się:

  • 110 kart
  • 40 żetonów
  • 4 Karty Punktów Chwały
  • instrukcja w języku polskim
  • kostka do gry

Cena: 59.90 zł  Możesz kupić na stronie: http://wydawnictwoalter.shoplo.com/kategoria/gry/rok-1863

Zapraszamy także na: www.rok1863.net