Marek Styczyński – leśnik i ekspert w zakresie ekologii terenów górskich, pracuje jako specjalista w rządowej agencji ochrony środowiska. Od kilkudziesięciu lat zajmuje się etnobiologią w kontekście poszukiwań głębokich związków pomiędzy kulturą tradycyjną i sztuką współczesną, a żywym środowiskiem naturalnym. Swoje doświadczenia wykorzystuje w Projekcie Karpaty Magiczne prowadzonym wraz z żoną dr Anną Nacher od 1998 roku i nowej, krakowskiej formacji Noise to Silence  oraz w licznych publikacjach, nagraniach płytowych, projektach pobocznych oraz autorskich warsztatach i wykładach dla studentów.

Marek Styczyński opublikował dotąd książki: Ucho jaka – muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe, wraz z Anną Nacher (Wydawnictwo Bezdroża, Kraków 2003) oraz Zielnik podróżny. Rośliny w tradycyji Karpat i Bałkanów (Wydawnictwo Ruthenus, Krosno 2012) wpisujące się w nurt przewodników alternatywnych. Vággi Várri – w tundrze Samów jest w pewnym stopniu kontynuacją legendarnej dzisiaj książki Ucho jaka.

Marek Styczyński mieszka w Krakowie i prowadzi trzy autorskie blogi: www.etnobotanicznie.pl http://plasnieciewbudyn.blogspot.com i www.magiccarpathians.com