Podobnie jak inne powieści Mariusza Wollnego „Krew Inków” to doskonała lektura dla miłośników czasów minionych, literatury przygodowej i kryminałów. Łączy w sobie te wszystkie elementy, osadzając je w ciekawym kontekście historycznym. Styl narracji Mariusza Wollnego, dobrze znany czytelnikom kolejnych części „Kacpra Ryxa”, gwarantuje ciekawe połączenie materiału faktograficznego z wątkami sensacyjnymi. Książka opowiada opartą na legendzie tajemniczą historię skarbu Inków ukrytego na zamku w Niedzicy. Akcja toczy się tuż po III rozbiorze Rzeczypospolitej, tłem dla niej są pienińskie krajobrazy. Autor pozwala nam poznać niezwykłych bohaterów, zarówno Polaków (z nieco zgorzkniałym, ale odważnym i pomysłowym Wacławem Beneszem, uczestnikiem insurekcji kościuszkowskiej, na czele), jak i Inków. Nie brakuje tu również wątków obyczajowych i romansu. Całości dopełniają ilustracje córki Autora.

Książka popularyzuje nieznane epizody polskiej historii oraz w niezwykle interesujący sposób zapoznaje czytelnika – młodego i starszego – z legendą pienińskiego zamku. Jest to dobra literatura, która obok aspektu edukacyjnego oferuje każdemu dużą dawkę przyjemności płynącą z lektury ciekawej powieści przygodowej.

Książka czytana w radiowej bibliotece Radia Kraków oraz w Radiu Katowice przez całe wakacje (lipiec-sierpień) 2013 roku! Serdecznie zapraszamy do posłuchania i poczytania

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/z_radiowej_biblioteki

Krew Inków. Rzecz o awanturnikach z końca XVIII wieku

ISBN: 978-83-934455-4-7

Format:  145 x 205 mm
Okładka:  miękka
Stron:  392
Rok wydania:  październik 2012
Wydanie II

Cena: 39.90 zł 32 zł   Złóż zamówienie